ČESKÁ TEXTILNÍ A.S. - ČESKÝ RUČNÍK A UTĚRKA SE ZARUČENOU KVALITOU

ČESKÁ TEXTILNÍ a.s. je tradiční český výrobce (od roku 1947) froté ručníků, osušek, utěrek a froté doplňkového sortimentu (dětské ručníky, osušky a bryndáky, golfové ručníky, pracovní ručníky, utěrky, župany, žínky, čelenky, koupelnové předložky, plážové osušky, plážové tašky atd.), které svým zákazníkům dodává pod známou registrovanou značkou FROTEX.
Veškeré dodávané výrobky jsou ze 100% bavlny a používanou technologií výroby je tzv. dvousmyčkové (skané) froté vyráběné na žakárových tkalcovských stavech, které umožňují výrobu ručníků a osušek se vzory vytkávanými, plastickými nebo v borduře v jednobarevném nebo vícebarevném provedení, v kvalitách 330 - 670 g/m2 a v běžných rozměrech 50x100 cm, 50x30 cm, 50x70 cm, 75x140 cm, 80x140 cm, 100x140 cm. Froté ručníky, osušky a utěrky se značkou FROTEX vynikají svou výbornou savostí, měkkostí a zejména prověřenou kvalitou provedení, která zaručuje dlouhodobou užitkovost a trvanlivost při používání.

REKLAMNÍ ZAKÁZKOVÉ RUČNÍKY S LOGEM:

ČESKÁ TEXTILNÍ a.s. nabízí kromě běžného sortimentu ručníků a osušek také reklamní ručníky, osušky a utěrky na zakázku s vytkaným logem pro potřeby hotelů, lázní, firem a reklamních agentur. Zakázkový reklamní ručník, osuška, utěrka, dětský ručník, bryndák, golfový ručník, žínka a další sortiment s vytkaným logem může být vyroben také v jiných (nestandardních) rozměrech a v barevných kombinacích, přesně na míru podle požadavků zákazníků. Předností výroby ČESKÉ TEXTILNÍ a.s. je možnost vyrobit reklamní ručník nebo osušku s logem na zakázku jak v malých sériích v krátkých dodacích lhůtách, tak i několikatisícové série ručníků používané často jako příbalový dárek. Právě příbalový reklamní ručník je zákazníky hodnocen jako jeden z nejvíce praktických dárků, který ovlivňuje zákazníka ke koupi výrobku.

HOTELOVÉ RUČNÍKY:

Širokou nabídku máme i pro odběratele z hotelů, penzionů a lázní. Hotelový program tvoří ucelený komplet ručníků, osušek, předložek, šátečků apod., při jejichž výrobě je kladen zvýšený důraz na potřebu častějších praní. Ručníky, osušky, koupelnové předložky, žínky a šátečky z dvousmyčkového (skaného) froté nezklamou ani ty nejnáročnější uživatele nejen špičkových hotelů ale i běžných penzionů nebo lázní. Právě technologie dvousmyčkového (skaného) froté je pro tyto odběratele jednoznačně nejlepší volbou z hlediska savosti a zejména dlouhodobé užitkovosti. Kromě běžné nabídky ručníků a osušek hladkých nebo s plastickým povrchem nabízíme ve standardní řadě ručníky, osušky a předložky s nápisem HOTEL, PENZION, LÁZNĚ, SAUNA, WELLNESS a samozřejmostí je pro nás možnost i malosériové výroby ručníků, osušek nebo předložek s názvem Vašeho hotelu, penzionu nebo lázní. Skladem mám obvykle dostatečný výběr ručníků a osušek v bílé barvě, není však problém výroby na zakázku i malých sérií v jiných barvách.

PRACOVNÍ RUČNÍKY:

Nezastupitelnou část produkce ČESKÉ TEXTILNÍ a.s. tvoří froté pracovní ručníky, vaflové ručníky a keprové ručníky, které nacházejí uplatnění v mnoha oborech a jsou, díky své kvalitě, velmi oblíbené zejména z důvodu možnosti jejich dlouhodobého užívání, které u těchto levnějších typů ručníků není příliš obvyklé. Přestože u tohoto sortimentu často vládne diktát ceny a firmy se snaží na ručnících ušetřit a snížit tak své náklady, zjišťujeme, že se stále více zákazníků vrací k osvědčené kvalitě, protože jejich zaměstnanci často nekvalitní, nesavé a rychle se ničící ručníky začínají odmítat. Pracovní froté ručník, vaflový ručník nebo keprový ručník nabízíme v mnoha vzorových i barevných variantách, která uspokojí nároky snad každého odběratele.

UTĚRKY:

Významnou část produkce ČESKÉ TEXTILNÍ a.s. tvoří kuchyňský program, kvalitní české textilní utěrky. Bavlněné froté utěrky ESTER jsou již dlouhodobě nejprodávanějšími a nejoblíbenějšími na trhu, nově vyrábíme i další druhy textilních kuchyňských utěrek, zejména vaflové utěrky a utěrky s vytkanou bordurou. Každá naše textilní kuchyňská froté utěrka, vaflová utěrka nebo látková utěrka s bordurou je zaručeným přínosem pro každou domácnost, nejen z hlediska její zaručené funkčnosti (velmi dobré savosti) a jednoznačně nejvyšší gramáže na trhu (právě gramáž utěrky ovlivňuje to, zda si do utěrky dokážete např. po nedělním obědě utřít jen třeba 3 skleničky, protože utěrka je tenká až průsvitná nebo všechno nádobí po celé rodině, protože utěrka je kvalitní s velkou hustotou - gramáží), ale i svým vzhledem, protože v naší nabídce utěrek jsou motivy jak tradiční, léty prověřené, tak i moderní a poutající pozornost, viz např. utěrka KUCHAŘ. Všechny naše textilní kuchyňské utěrky jsou ze 100% bavlny a vyrábíme je v mnoha barevných variantách, takže si může každý vybrat odstín, který mu nejlépe vyhovuje a ladí do jeho kuchyně.

DĚTSKÉ RUČNÍKY:

Stále stoupající oblibu získává náš froté dětský ručníkový program. Nabízíme dětský ručník, osušku, bryndák i žínku s různými oblíbenými dětskými motivy. Samozřejmostí je pestrý výběr barev, možnost balení do ucelených souprav a zejména výběr různých velikostí dětských ručníků, od nejmenších pro děti do předškolního věku i pro větší děti. Naše dětské ručníky, osušky, bryndáky a žínky jsou zaručeně bez formaldehydů!  Pro děti chceme všichni to nejlepší a nejzdravější, nekupujte proto pro jistotu dětské ručníky na tržištích nebo od neznámých prodejců, kde tuto jistotu zdravotní nezávadnosti obvykle nemáte, protože původ ručníku je většinou neznámý!
Dětský vytkávaný vzor MEDVÍDEK, KOTĚ, PEJSEK, KONÍK, SLŮNĚ, SLUNÍČKO, ŽIRAFA a KLOKAN na ručníku, osušce nebo žínce udělají radost každému dítěti. Používání tradičních bavlněných froté žínek je rozhodně ekologičtější než používání jednorázových papírových ubrousků.

Froté ručník, osuška nebo celá froté souprava jsou také oblíbenými dárky, a proto ČESKÁ TEXTILNÍ a.s. nabízí i dárková balení svých výrobků. Zcela běžně jsou do souprav baleny utěrky.

Výroba ručníků, osušek, utěrek a dalších našich výrobků podléhá přísné kontrole a splňuje veškeré požadavky platných norem z hlediska kvality a zdravotní nezávadnosti. Ručníky i osušky si necháváme pravidelně testovat nezávislými zkušebními ústavy s naše tkalcovna a její výrobky jsou také pravidelně podrobovány kontrole hygieny.

Jsme přesvědčeni, že náš kvalitní a zaručeně český ručník, osuška, utěrka a další naše výrobky udělají radost přímo Vám i Vašim zákazníkům a že spolupráce s naší firmou bude pro Vás přínosem. Pro Vaši spokojenost uděláme maximum a zároveň věříme a jsme přesvědčeni, že naše značka FROTEX se i pro Vás stane zárukou kvality a spokojenosti, tak jako se již stala řadě dalších našich odběratelů za celou dobu naší existence.

GARANTUJEME Vám, že veškeré naše ručníky, osušky, utěrky a další náš sortiment jsou vyrobeny v České republice v naší tkalcovně v Žiželicích nad Cidlinou (na rozdíl od mnoha českých tzv. "pseudovýrobců", kteří na ručníky nebo utěrky umístí jen poutko se svou firmou, popř. visačku nebo jiné označení a vydávají se pak za české výrobce tohoto zboží, přestože země původu je pro zákazníka neznámá a neidentifikovatelná. Je někdy až komické vidět v regálech zboží označené "Český výrobek", který má s českou výrobou společného opravdu jen českého dodavatele a na poutku zákazník spatří zemi původu např. Pákistán).

Koupí našeho zaručeně českého ručníku nebo utěrky máte jistotu nákupu výrobku, který Vám udělá určitě radost. Jménem naší firmy a značky Frotex si stojíme za kvalitou a neskrýváme se pod bezejmennými nebo netnámými značkami levných ručníků a utěrek, kterými je trh zaplaven. Neskrýváme ani žádné dodatečné náklady, které Vám při nákupu ručníků a utěrek vzniknou, protože u nás žádné nejsou, na rozdíl od výrobků, kde je na poutku uvedeno např. 3x prát zvlášť. Jen si spočítejte sami, zda se Vám pak vyplatí si koupit ručník za nižší cenu, když si pak musíte připočítat dodatečné náklady na vodu, energii, prací prášek i na Váš čas při trojím praní zvlášť,protože jinak riskujete, že Vám takový levný ručník může způsobit více škody než radosti z "výhodného" nákupu. A radost z "výhodného" nákupu Vám může zkazit i pomyšlení, že nízká cena bezejmenných ručníků může být dosažena třeba i otrockou nebo dětskou prací!

V Žiželicích nad Cidlinou je také náš centrální sklad výrobků s největším výběrem barev i druhů našeho zboží, K návštěvě našeho skladu jste srdečně zváni v pracovních dnech mezi 7-15 hod., případně po dohodě i jindy.


Věříme, že Vás naše stránky zaujmou a těšíme se na případnou spolupráci.